Šperky s kouskem fantazie IIŠperky s kouskem fantazie II

Šperky s kouskem fantazie je kolekce drobnějších šitých náhrdelníků pro všední den. Ty jsou vytvořeny pro vás, které se chtějí potěšit  šitým originálem a nerady nosí velké šperky.

Inspirací ke každému náhrdelníku byl tvar a barva středového kamene, který nese vlastní příběh.

A jak jsem slíbila v předchozím článku tu jsou další, které budou doplňovány:

Růžový háj

Růžový háj

Růžový háj

Otevřela malá vrátečka vzadu v domku, která tam předtím nebyla. Dům byl rázem provoněn a ona vtažena do jiného světa.

“Kde to jsem?” podivovala se nahlas.
“Jsi v růžovém království.”
“Kdo to řekl?” rozhlížela se a nic neviděla, jen větší rostlinu, která opět promluvila: “To jsem byla já. Jsi tu vítána a pospěš nahoru do zámku, kde tě již očekávají.”
Utíkala růžovým polem do Zámku z růží.

Na moři

Na moři

…Pluje se svou bárkou, ztracena na moři. Naděje již pohasíná, když tu náhle zahlédne papouška. Ostrov musí být nedaleko, říká si. Nemá čím by tam dopádlovala. Nevadí. Leze do vody a plave od bárky směrem, odkud viděla přilétat papouška…

Zimní krajinka

Zimní krajinka

Zima chystá svou tvář na dnešní bál. Svou pudřenkou zkrášluje obličej a dekolt. “Dnes musím být obzvláště bledá, abych oslnila pana Mráze.” modrýma očima se prohlíží v zrcadle. “Ještě šaty, ty s tou krajkou z jemného pápěří a ozdobu do vlasů. Můžu vyrazit. Kde je kočár?” …

Levandulová

 Levandulová

“Nemůžu spát mami.”
“A co se děje  moje malá holčičko?”
“Mám špatné sny, když zavřu oči.”
“Tak já ti povím jeden krátký příběh. Byla jedna malá holčička a ta nemohla usnout. Každou noc se jí zdály strašidelné sny. Byla z toho každé ráno nešťastná a děsila se každé další noci. Jednoho rána vstala zase z postýlky celá nešťastná a sotva se dotkla podlahy, tak se jí u nohou objevil podivný kvítek. Co to je za kvítek ptala se holčička. Já nejsem kvítek, ale víla a jsem tu abych ti pomohla pochopit ty děsivé sny. A jak mi můžeš pomoci, ty taková maličká? Sundala si náhrdelníček a podala jí ho do ruky se slovy. Tenhle náhrdelník ti pomůže vidět pravdu ve snech a číst v symbolech. Holčička si ho nasadila a spalo se jí lépe, již ji sny neděsily a lépe je přijímala. Nakonec ty sny odezněly a náhrdelník již nemusela nosit. Chtěla ho vrátit, ale víla se již neobjevila.”
“Mami a kde je ten náhrdelník?”
“Tu miláčku a přeji hezké sny.”